Bookmark and Share

Štichovické blýskání..

Vydáno dne 01. 07. 2015 (5020 x přečteno)

Ve Štichovicích to vypadá ještě „spláchnutěji“ než v Horním Hradišti. Pořadatelé, kteří upravují stánky a znovu rozdělávají oheň pod grilem, nám potvrdí nejen hromy a blesky, ale dokonce i kroupy! No potěš! Jestli přijde něco takového v noci, máme ráno vodu ve stanech – spekulujeme na louce určené pro parkování a stanování zároveň - nedaleko a přece dost daleko od samotné dráhy a plánovaného večerního mecheche. Kdo však ulehne, sotva si ustele, velkou chybu udělá … :)


4. kolo ZČHL 14.6.2015

     Podvečerní soutěž v PÚ se sice nekoná, celých mančaftů je tady poskrovnu, skoro to vypadá jen na setkání zástupců, ale o zábavu nouze není. Když se na provizorně postavenou dráhu vrhne první tříčlenný tým, aby společně proskákal pneumatikami, prolezl tunelem, oběhl bednu (Ufff, pěkně to při zatáčení na trávě klouže!), převrátil pneumatiku od traktoru, smotal hadice, a co nejrychleji vysrknul brčky jedno malé pivko, většina lidí je ještě zalezlá ve velkém občerstvovacím stanu. (Upřímně řečeno, ani se nedivím: vynikající jídlo, ať už si člověk z víkendového „menu“ vybere cokoli a skvělá a příjemná obsluha nemá chybu!)
     První mančafty pořádně neví, do čeho jdou, ale další už vymýšlejí zlepšováky a fofr a legrace kolem dráhy přiláká i zatvrzelé odpůrce „srandasoutěží“. Velmi dobře se baví jak soutěžící tak diváci a společně se pak sejdou na provizorním parketě alias zámkové dlažbě pod základnou, kde se na písničky od kapely Singl Band vyřádí doslova všechny generace. Ve Štichovicích to prostě žije!

     A to nejen večer nýbrž i ráno. Sotva se účastníci tohohle víkendového „zájezdu“ rozespale vyhrabou ze spacáků a stanů, případně aut, organizátoři už vesele připravují nedělní závod jako další pokračování seriálu Západočeské hasičské ligy 2015. Od grilu voní maso, z polní kuchyně zas ranní kávička a domácí bramboráky – je vidět, že si Štichovičtí dali na letošní lize opravdu záležet.

     Ale to už je tu nástup a zanedlouho i první mančaft na startu 4. kola ZČHL – kategorie muži:

Červenobílí - kde se vzali, tu se vzali,
přijeli odněkud od Strakonic
a další třetí místo letos na lize urvali
šikovní a zruční hoši z Kalenic
– 17:19 (LP dokonce 16:69)…

Žluté slunce na tmavé modři zazáří
na dráze mnohem více jak nad námi
a diváci, sledujíce pot a odhodlání ve tváři,
po sestřiku 17:15 uznale kývou hlavami
Horní Lukavice, 2. místo a zase jedna 16ka – PP 16:52.

Dehtín je podle mapy od „strejdy Googla“ jen vesnička malá,
v roce 2010 se kluci na lize třemi NPčky prvně uvedli,
na loňském MČR pak sílu party hasičů v Budějicích ukázala
a dnes musíme uznat, že za těch pár let skvělou práci odvedli!
     Základna jim klapne na jedničku, voda letí proudařům za patami – hoši jsou však rychlejší a stačí se ještě ohlédnout: No, kde jsou s tou vodou? - Následuje sehraný sestřik 17:09  (PP 17:02) a zasloužená bedna nejvyšší – 1. místo!

    Pozadu nezůstávají ale ani další družstva, která si do výsledků rovněž připíšou sedmnáctku a to Žebnice (17:22) – kluci jsou čím dál lepší, Poděvousy (17:56) – dali, ani neví jak, Nevřeň (17:64) – už bylo načase, a Obora (17:93) – obrovská radost z jejich první 17ky na ZČHL!
    Černého Petra si dnes vylosovala Horní Kamenice (jinak velmi dobří, dnes 21:57 nebodují), Únětice (20:64 – kluci jsou letos jako na houpačce – jednou nahoře, jednou dole), Štěnovický Borek ( NP – jsou na tom podobně), Štichovice (20:50 – zřejmě dolehla tíha domácího prostředí) a Úherce (neplatný pokus to není, ale 24:54 na body opravdu nestačí).

     Občerstvit, odložit další svršky (obloha se od rána postupně pročišťuje a kolem poledne už slunce pěkně pálí) a hurá zpátky k dráze na kategorii žen!

Zelená tráva se prosvětlí barvou žlutou,
když k základně holky z Borku spěchají,
hlasy všech škarohlídů rázem se utnou,
když ostatní mančafty pod bednou nechají – Štěnovický Borek, 18:17 (LP 17:89) a 3. místo.

„Sestřičky“ v růžovém se o nás obětavě starají,
kolikrát nastavovat musí i kůži vlastní,
pak na domácí dráze týmové rekordy trhají
a ty, diváku, jen si klidně žasni! – Štichovice, vyrovnané sestřiky 17:93 (LP 17:71) a trochu překvapivá ovšem zasloužená druhá příčka. Velká gratulace domácímu týmu!

Nic lepšího nepadne už asi tady více…
Ať se ostatní třeba jak jen chtějí snaží.
Však počkat! Jsou tu ještě Chválenice!
A holky s větrem o závod zas běží!
     I přes obměněné složení a nové tváře v týmu se jim podaří udržet nastavenou laťku, předvedou obrovskou souhru jak na základně tak na dráze, proudařky zaklekávají, a nebo spíš dopadají naprosto shodně a přes prostřik PP jim 16:92 (LP 16:29) bohatě stačí na další zlato!

     Pod bednou vítězů už si nikdo další na  lepší než devatenáctkový čas nesáhne (nebo spíš nestříkne Usmívající se).

     Opravdu smolnou se štichovická dráha stává pro tým z Bučí, kdy holkám před sestřikem jednoho z proudů praskne béčková hadice a z parádně rozběhnutého útoku (PP – 17:32, což by jim bohatě stačilo dokonce na druhé místo!) je rázem neplatný pokus.
     Na velké prostřiky na proudech (zejména vždy na jednom) doplatí nejvíce Chotíkov, Poděvousy a Horní Lukavice, které ač dokončí, rovněž nebodují.

 


Doběháno.
Dobojováno.
Skládáme zbraně do válečných vozů a po závěrečném ceremoniálu a předání cen opravdu královských zapřaháme koně na zpáteční cestu domů.
Počasí nakonec v neděli vydrželo, tak snad i celé příští dvoukolo (za tři týdny 4.-5.7. 2014 v Plzni a Brodeslavech) bude již bez bouřek, hromů a blesků…a blýskat se budou jen závodníci a závodnice svými výkony na dráze …

 

 


Zdroj: Angel S.